SP Rzekuń
STRONA GŁÓWNA - ZDJĘCIA - KONTAKT
Search   
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

RODO

STATUT SZKOŁY

PZO

PLAN PRACY SZKOŁY

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI

HARMONOGRAM DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

PLAN DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO PROFILAKTYCZNYCH

HYMN SZKOŁY

REGULAMIN DE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

REGULAMIN DYŻURÓW

CEREMONIAŁ SZKOLNY

CHOROBA ZAKAŹNA - PROCEDURA

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

KONKURS PLASTYCZNY - WYRÓŻNIENIE


Dnia 22.11.2022 r. w kościele pw. św. Wojciecha w Ostrołęce odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowana przez Społeczność Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego. Podczas wydarzenia przyznano wyróżnienie "Narodowi i Ojczyźnie", które już od kilkunastu lat otrzymują osoby szczególnie zasłużone w służbie Polsce. Tym razem do grona osób uhonorowanych tym wyróżnieniem dołączyła Anna Maria Anders - polska polityk i działaczka polonijna, córka generała Władysława Andersa.

W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym nt.: Wielcy Polacy na Emigracji w Walce o Niepodległość Ojczyzny. Uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne - Sztuka nie zna granic pod kierunkiem Pani Edyty Morawskiej wykonali osiem prac, które zgłosili na konkurs.

Miło nam poinformować, że praca Zuzanny Kosiorek z klasy VI b otrzymała wyróżnienie. Nagrodę podczas doniosłej uroczystości wręczyła uczennicy Agnieszka Jarocka, wielka ochmistrzyni z Warszawskiego Bractwa Kurkowego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Dodane przez admin dnia 2 Czytań Drukuj
MUZEUM NA ZAMKU W LIWIEPo raz kolejny skorzystaliśmy z wyjazdu w ramach Programu ,,Kulturalna Szkoła na Mazowszu". Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie z XV/XVI w. oraz barokowy dwór (powiat węgorzewski). Oprócz bogatych zbiorów zbrojowni (których mogliśmy dotknąć, a niektóre nawet założyć - w ramach lekcji muzealnej) wrażenie zrobiła na nas niezwykła ,,Legenda o Żółtej Damie". Atmosfera starych murów oraz wyjątkowy widok z wieży zamkowej w szczególny sposób domknęły naszą wizytę.
Tego dnia, aby mieć całkowity ogląd historyczny techniki militarnej, zwiedziliśmy także Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. Tutaj, oprócz oglądania różnorodnego sprzętu wojskowego z XX wieku, dostaliśmy porządny zastrzyk adrenaliny, który dostarczyła nam przejażdżka krazem- wojskowym samochodem ciężarowym. Wrażenie jazdy po leśnych wertepach można było porównać do jazdy rollercoasterem :)

 Dodane przez admin dnia 2 Czytań Drukuj
SZKOŁA PAMIĘTA
 Dodane przez admin dnia 2 Czytań Drukuj
LEŚNE OPOWIEŚCI
 Dodane przez admin dnia 4 Czytań Drukuj
CZARNOLAS


W ramach Programu ,, Kulturalna Szkoła na Mazowszu? klasy ósme naszej szkoły podążyły jesiennym szlakiem Jana Kochanowskiego. Pobyt w Muzeum w Czanolesie sprzyjał literackim wspomnieniom fraszek, pieśni oraz trenów wielkiego mistrza, a niezwykła aura otaczającego dworek parku pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia.

Po chwilach literackich i estetycznych doświadczeń przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie mogliśmy poznać historię lotnictwa, obejrzeć samoloty i wejść do środka niektórych maszyn.

 Dodane przez admin dnia 4 Czytań Drukuj
ŻYCZENIA
 Dodane przez admin dnia 14 Czytań Drukuj
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
 Dodane przez admin dnia 14 Czytań Drukuj
PROJEKT EDUKACYJNY


NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

to projekt edukacyjny, w którym wezmą udział uczniowie naszej szkoły. Organizatorem projektu są Sabina Piłat oraz Grupa MAC S.A., z siedzibą w Kielcach.
Projekt jest zgodny z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023. Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu, jak również podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, poprzez dostosowanie przekazywanej wiedzy do potrzeb i możliwości uczniów.
Realizacja zadań posłuży popularyzacji matematyki oraz tworzeniu warunków do różnorodnej aktywności ucznia w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela. Uczniowie będą rozwijać samodzielność oraz wykorzystywać posiadaną wiedzę w sposób twórczy.

MODUŁY WCHODZĄCE W SKŁAD PROJEKTU
I. Matematyka na drodze
II. Matematyka u krawca
III. Matematyka na święta
IV. Matematyka w muzyce
V. Matematyka w architekturze
VI. Matematyka w kinie
VII. Matematyka w ZOO
VIII. Matematyka w parku

Zaczynamy :)

 Dodane przez admin dnia 18 Czytań Drukuj
DZIECI UCZĄ RODZICÓW - 4

 Dodane przez admin dnia 18 Czytań Drukuj
@EuropejskiDzienSportuSzkolnego kl. 4-8


30.09.2022 r. nasza placówka po raz pierwszy świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To międzynarodowe święto ruchu, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu - kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Podczas lekcji geografii, matematyki czy też języka polskiego ćwiczyliśmy nie tylko w hali sportowej, ale także w salach lekcyjnych. To wielkie międzynarodowe święto ruchu, które ...

 Dodane przez admin dnia Czytaj więcej 37 Czytań Drukuj
EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU KL. 1-3


23.09.2022 r. nasza placówka po raz pierwszy świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD).
To wielkie międzynarodowe święto ruchu, które zrzeszyło w tym roku ponad 1000 placówek w naszym tylko kraju, zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Okoliczni sportowcy, którzy przyjęli zaproszenie na ten bardzo aktywny dzień zaprezentowali nam sztuki walki: jiu jitsu, zapasy, judo, boks. Opowiedzieli o swojej drodze do kariery. Uczniowie, dzięki Pani Anecie Bagińskiej, mieli okazję bliżej przyjżeć się kulturystyce. Pod jej czujnym okiem każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w podnoszeniu sztangi. Nie zabrakło również pokazów tanecznych w wykonaiu trenerki Zuzanny Lamprecht.

Ten dzień był pełen rywalizacji sportowej. Uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach tj. wyścig rzędów, przeciąganie liny.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła również dołączyła do tej fantastycznej akcji.

 Dodane przez admin dnia 19 Czytań Drukuj
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>
KSIĄŻKI DLA UKRAINY
SZCZEPIENIA

LIST MINISTRA ZDROWIA

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COWID

WEBINARIA DLA RODZICÓW

WZÓR DEKLARACJI NA SZCZEPIENIE

KWESTIONARIUSZ OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ

KWESTIONARIUSZ OSOBY PEŁNOLETNIEJ

SZCZEPIENIA PROFILAKTYKA

SZCZEPIENIA UCZNIÓW

Librus
JESTEŚMY NA FACEBOOK
SZKOŁA PAMIĘTA
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

WSPARCIE DLA RODZICA

LOGO


Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.