SP Rzekuń
STRONA GŁÓWNA - ZDJĘCIA - KONTAKT
Search   
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

RODO

STATUT SZKOŁY

PZO

PLAN PRACY SZKOŁY

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI

HARMONOGRAM DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

PLAN DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO PROFILAKTYCZNYCH

HYMN SZKOŁY

REGULAMIN DE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

REGULAMIN DYŻURÓW

CEREMONIAŁ SZKOLNY

CHOROBA ZAKAŹNA - PROCEDURA

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

PROJEKT MATEMATYCZNY


Uczniowie klasy 3A biorą udział w ogólnopolskim projekcie matematycznym ,,Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki". Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Uczniowie ważą, mierzą, projektują, liczą.

Pierwszy moduł projektu ,,Matematyka w kuchni", zaliczyli rewelacyjnie. Gratulujemy!!!

 Dodane przez admin dnia 70 Czytań Drukuj
DZIEŃ WODY

22 marca uczniowie klas I-III obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

W tym dniu nasi najmłodsi wzięli udział w ...

 Dodane przez admin dnia Czytaj więcej 78 Czytań Drukuj
WITAMY WIOSNĘ

"Skończył się zimowy czas,
Wiosna, Wiosna wokół nas!
Żegnaj nam, dumna Marzanno,
zimowa, słomiana panno!
Kiedy ciebie przegonimy,
z Panią Wiosną zatańczymy!
Zatańczymy, zaśpiewamy,
Witaj, Wiosno, zostań z nami!"

21 marca pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny - topienie Marzanny. Marzanna - symbol odchodzenia mroźnej, srogiej zimy, którą w rytualny sposób palono bądź topiono, aby przywołać wiosnę.
Zamiast topić Marzannę i zaśmiecać rzekę, zrobiliśmy(klasy I-III) kukłę z odpadów nadających się do recyclingu. Była świetną ozdobą szkolnego kącika przyrody, a przy tym pomocą do zajęć. Skąd taki pomysł? ...

 Dodane przez admin dnia Czytaj więcej 81 Czytań Drukuj
21 MARCA - WYJĄTKOWY DZIEŃ


21 marca to wyjątkowy dzień OSÓB z Zespołem Downa. Uczciliśmy ten dzień w symboliczny sposób. W klasach odbyły się pogadanki, uczniowie wykonali kolorowe skarpetki, które ozdobiły nasze sale .

Zapraszamy do galerii na szkolnym Facebooku.

 Dodane przez admin dnia 58 Czytań Drukuj
TURNIEJ CZERWIN

Turniej o Puchar Wójta Gminy Czerwin w mini piłce siatkowej dziewcząt

19 marca 2022r. odbył się turniej o Puchar Wójta Gminy Czerwin w mini piłce siatkowej dziewcząt single - rocznik 2011 i młodsi mający na celu propagowanie tej pięknej dyscypliny sportowej.
W turnieju wzięło udział 36 zawodniczek z Rzekunia, Czerwina i Goworowa, podzielone na cztery grupy. Mecze w grupach były rozgrywane systemem "każdy z każdym" jeden set do 11 punktów. Najlepsze dwie zawodniczki z grup zagrały w finale systemem pucharowym.

A1 W. Szarwacka - C2 N. Sesay,
A2 L. Krawczak - C1 D. Malanowska,
B1 Czerwin 1 - D2 Czerwin 2,
B2 Z. Mierzejewska - D1 J. Sobczak,

o I miejsce
D. Malanowska - J. Sobczak (11:10)

o III miejsce
W. Szarwacka - SP Czerwin 1 (11:6)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA PIERWSZEJ ÓSEMKI TURNIEJU:
I miejsce ? Dominika Malanowska SP Rzekuń
II miejsce ? Julia Sobczak SP Rzekuń
III miejsce ? Wiktoria Szarwacka SP Rzekuń
IV miejsce ? SP Czerwin 1
V miejsce ? Zuzanna Mierzejewska SP Rzekuń
VI miejsce ? Nela Sesay SP Rzekuń
VII miejsce ? Lena Krawczak SP Rzekuń
VIII miejsce - SP Czerwin 2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Dodane przez admin dnia 71 Czytań Drukuj
NOC SÓW - 2022


Noc Sów 2022 w naszej szkole


18 marca ? 20 marca 2022 r. miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie poświęcone sowom - "Noc Sów". Już po raz dziesiąty liczne organizacje i instytucje włączyły się w tę akcję. Od 2020 roku pandemia utrudniała nam organizację naszej Nocy Sów, ale w tym roku wyruszyliśmy na marcowy spacer nocą...

 Dodane przez admin dnia Czytaj więcej 97 Czytań Drukuj
SERCEM Z UKRAINĄ

Sercem jesteśmy z Ukrainą!!!

W ostatnich dniach w naszej szkole dominują dwa kolory: niebieski i żółty W chwili kiedy napłynęła do nas informacja o agresji Rosji na Ukrainę, wszyscy byliśmy w szoku, każdy z nas czuł niedowierzanie. W próbie zrozumienia tak drastycznie zmieniającej się rzeczywistości uczniom pomogli wychowawcy, psycholog i pedagog szkolny. We wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat wojny, nie zabrakło rad jak odnaleźć się w nowej sytuacji, oraz co możemy teraz zrobić, aby pomóc potrzebującym ludziom.

Kiedy opadły pierwsze emocje wiedzieliśmy, że nie możemy pozostawić naszych sąsiadów bez wsparcia. W szkole została ogłoszona zbiórka potrzebnych uchodźcom artykułów. Nasi uczniowie, ich rodziny, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także mieszkańcy gminy, okazali w tej kwestii ogromne serca. Serdecznie za to wszystkim dziękujemy!!!

7 marca w akcie wsparcia Ukrainy obchodziliśmy Dzień Solidarności. Tego dnia cała społeczność szkolna była ubrana w kolory niebiesko-żółte, każdy na piersi miał emblemat flagi Ukrainy w kształcie serca. Uczniowie wykonywali flagi ukraińskie, gazetki, na których wyrazili swoje wsparcie potrzebującym oraz sprzeciw wobec wojny. Na jednym z korytarzy szkolnych powstał dziennik wojny.
Nasi zagraniczni partnerzy projektów edukacyjnych prowadzonych przez pana Waldemara Cymesa, poprosili, aby pokazać światu jak wygląda teraz ich rzeczywistość. Nie jesteśmy obojętni!!! Każdego dnia niestety dziennik staje się coraz dłuższy?

Wszystkim życzymy, aby jak najszybciej zawisły na nim kartki ogłaszające pokój!

 Dodane przez admin dnia 59 Czytań Drukuj
ŚWIETLIK 2022
 Dodane przez admin dnia 68 Czytań Drukuj
JAK POWSTAJE LAS

Już wiemy jak powstaje las. Spotkanie z Szyszkarzem.

Zima to pora roku, która jest najlepszym czasem na zbiór szyszek sosnowych. Jest to okres w fizjologii sosny, w którym szyszki są już w pełni wykształcone, ale ze względu na niską temperaturę nie zdążyły się jeszcze otworzyć i ?wysypać? nasion.

Szyszki pozyskiwane są przez wyspecjalizowane firmy, które posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające ich umiejętności i kompetencje. Doświadczona para zbieraczy potrafi w ciągu jednego dnia zebrać około 60 kg szyszek z koron drzew znajdujących się nierzadko ponad 30 m nad ziemią. Wymaga to posiadania nie tylko odpowiedniego sprzętu, uprawnień, ale również odwagi, gdyż warunki występujące na szczycie drzewa różnią się znacznie od tych na dole. Uczniowie klasy 1c, 2c i 3a mieli okazję obserwować pracę Szyszkarza.
Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę uczniów oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 Dodane przez admin dnia 63 Czytań Drukuj
DZIADY


Uczniowie naszego szkolnego koła teatralnego zaprosili całą społeczność szkolną na przedstawienie pt. ,,Dziady cz. II? w dniach 16 - 18 marca 2022r. pod kierunkiem pani Marzeny Mierzejewskiej. Wszyscy uczniowie klas 4-8 mogli obejrzeć swoich kolegów w rolach bohaterów dramatu Adama Mickiewicza. 18 marca nasze przedstawienie obejrzeli także uczniowie klasy 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Borawem. 21 marca odbył się specjalny występ dla rodziców. Grający mieli niezwykłe doświadczenie aktorskie, a widzowie wyjątkowe wrażenia estetyczne. Bardzo dziękujemy wszystkim występującym za włożony wysiłek i zaangażowanie.

 Dodane przez admin dnia 58 Czytań Drukuj
PODRÓŻE Z PALETĄ BARW
 Dodane przez admin dnia 78 Czytań Drukuj
Strona 6 z 44 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
KSIĄŻKI DLA UKRAINY
SZCZEPIENIA

LIST MINISTRA ZDROWIA

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COWID

WEBINARIA DLA RODZICÓW

WZÓR DEKLARACJI NA SZCZEPIENIE

KWESTIONARIUSZ OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ

KWESTIONARIUSZ OSOBY PEŁNOLETNIEJ

SZCZEPIENIA PROFILAKTYKA

SZCZEPIENIA UCZNIÓW

Librus
JESTEŚMY NA FACEBOOK
SZKOŁA PAMIĘTA
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

WSPARCIE DLA RODZICA

LOGO


Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.